Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.10.2012

Na úvod krátce co se za tu dlouhou dobu událo: byla jsem trochu nemocná, ale dostala jsem se z toho mastičkama a přírodními přípravky na podporu imunity...HURÁ. Jednou jsem zase byla tak šikovná, že jsem si na zahradě přivodila úraz, pár stehů a kornout na hlavě, než jsem si zvykla, to si se mnou užili  

Byla jsem na dvou výstavách a dopadla jsem velmi dobře 

Teď budu chodit s paničkou na cvičák a čeká mě bonitace.

8.6.2010

Nebudu komentovat po jak dlouhé době zase píšeme nějaké novinky - konečně je zase hezky a sluníčko svítí, to je velká událost .  Minulý týden jsme byli na RTG kyčlí a loktů a zvládli jsme to všichni skvěle a zatím to vypadá dobře tak uvidíme, až přijdou výsledky .

14.1.2010

Po velmi dlouhé době, kdy byla moje panička nemocná píšeme pár novinek. sníh je super, voda mi v misce pravidelně mrzne, boudu mám teploučkou a mám se skvěle. 
Pár fotek z večerní procházky
kdy zas ......po dlooooouhé době  někdo vzal foťák .

4.10.2009

Dnes byl můj velký den!  Svod mladých chovatelské stanice Od Jičínky v Kroměříži.

Začalo to hned ráno, normálně je klid, nikde nikdo, všichni spí, lidi nespěchají do práce. A já podřimuju v boudě, ale ne dneska, ještě za tmy mně strčili do auta a jeli jsme někam daleko.  Cestou jsem raději spala a občas jsem vykoukla, kde to jsme. No dojeli jsme, a byly tam mraky cizích psů, více než bývá na cvičáku, koukala jsem na to, co se bude dít. Byla se mnou panička s celou smečkou, tak to bylo fajn. Nejdříve mě šla panička zaregistrovat a ukázat všechny důležité papíry. 
Po úvodním přivítání, proslovu předsedy HW klubu a po sdělení důležitých organizačních informací začal Svod jednotlivých chovatelských stanic. Na přilehlé louce probíhaly bonitace. Jelikož naše chovatelská stanice byla až asi sedmá v pořadí, okukovali jsme, jak to jde ostatním a taky jsme se šli podívat na bonitace. Pak za námi přišli Honzkovi a p. Matloch (ze smečky od mých rodičů  ) a nakonec jsme se sešli i s mými sourozenci Arnou a Aggym . Vyrostli, jen co je pravda, než když jsem je viděla naposledy. Dokonce jsme se tu potkali i s naším milým známým z cvičáku Badym s Míšou (měl tu na Svodu svoje dětičky).Pak probíhalo takové malé focení a pak už jsme nastupovali do kruhu k posouzení. 
Posuzoval nás takový blonďatý pán a tak jsem ve frontě svých sourozenců čekala, až na mě přijde řada a budu moct předvést, jak jsem veliká, zubatá, chlupatá, okatá a celkem dobře rostlá fenka.  No a pak to přišlo -  volali nás postupně k takovému stanu a vedl to tam ten blonďatý pán. Změřili mně, sahali na mně a prohlíželi si mně skoro laserovýma očima a dokonce se mi dívali na zuby tak dlouho, než je všechny spočítali.  Konečně jsme mohli běžet, tak jsme si dali s paničkou kolečko a bylo to. Vše jsem zvládla v pohodě a taky jsem dostala hezký svodový kód, pravila panička, vše je ve standardu a v pořádku. Měli jsme všichni velkou radost, že ze mě neroste srna, a že se vážně hodně podobám hovawartovi. Pak jsme udělali skupinové, sourozenecké foto spolu s páníčky, tak jsem se snažila o úsměv č. 4. Taky tam proběhlo focení jednotlivců. Pak jsme si ještě chvíli pohráli a nakonec přišlo rozloučení a rozchod. Nastalo loučení a všichni odjížděli, byla jsem utahaná jak borůvka (obvykle v tuto dpolední dobu spím) cestou domů v autě jsem si to ale vynahradila a dospala ten spánkový deficit a vzpomínala na spoustu nových zážitků z dnešního dopoledne. Doufám, že ještě budu mít možnost svou sestru a brášku někde spatřit, ale bylo mi jasné, že takto pohromadě to asi nebude už možné. I když kdo ví.
 Pár fotek co nafotil páníček.

 9.9.2009

Po dlouhé pauze nezapisování novinek pár nových událostí: má milá panička má problémy s autem a proto jsme poslední dobou zanedbávaly cvičák. Ale cvičíme doma a v okolí každý den. Jsem přihlášená na svod mladých tak se těším, že tam uvidím své sourozence a doufám, že i rodiče.

22.6.2009

Takže za poslední měsíc se toho stalo hodně a moje panička tudíž nemá čas to sem všechno zapisovat - prostě se mi věnuje . Chodíme pravidelně na cvičák a začali jsme i se stopou. To mně baví ze všeho nejvíc.

Ve čtvrtek 18.6.2009 bylo moc horko a mi se nechtělo naprosto nic. Ale přijel zase na cvičák Bady, kterému to šlo moc hezky i za horka. A po obranách za náma přijel můj bráška Archibald Star s páníčkem. Jeli jsme k nám na zahradu a tam jsme řádili. Bylo to moc fajn - pár fotek z návštěvy.

 21.5.2009

Tak dneska jsem byla zase na cvičáku, zopakovali jsme si co už jako umím a pak jsem měla jít po kladině, no spíše mně museli přenést a při mých 30kg to asi nebylo nejjednodušší. Snad už mi to příště půjde líp . Pak jsem čekali na moje první seznámení s "obranou" a šikovným Martinem. Ležíme a koukáme s paničkou co jako bude a vidíme přicházet Badyho s paničkou Míšou o které jsme jen slyšeli, že složil nedávno zkoušku  ZVV3¨. Tak jsme je šli pozdravit a seznámit se. Protože bylo moc horko, zašli jsme se ochladit do blízkého potoka, kde se mnou nechtě šla i panička a byla to velká legrace , házeli kamínky do vody a to Badyho bavilo a mně taky. Nečekaně se mi podařilo i párkrát štěknout a panička se z toho velmi radovala.(Protože normálně nemám důvod štěkat a ještě jsme se to neučili...)

Pak přijel cvičitel obran Martin, další kamarádka Hovawartka Agira (takže jsem měli takový malý sjezd Hovawartů. A pak to  začalo, dívala jsem se na zkušené obranáře. Pak jsem tam měla jít s paničkou a čekala jsem co bude...Martin se ptal jak se jmenuju a začal přede mnou mávat nějakým voňavým kusem kůže a já jsem ji hlavně čichala. Pak jsem měla pauzu - šli zase na řadu ti zkušení a pak jsem zase šla já, to už mně s tím fakt štval tak jsem mu to chtěla ukousnout a to mně chválili, tak že by jsem to měla jako kousat? No uvidíme příště, ještě si to musím ověřit. Martin paničce říkal, že to půjde,a že mně málo chválí  no taky se to učí. Panička od Agiry fotila tak se můžete podívat na pár fotek 
v galerii .

 4.5.2009

Začali jsme chodit na cvičák, to jsem zvědavá jak mi to půjde 

 16.3.2009

V sobotu 14.3. se na mně přijeli podívat Matlochovi a Honzkovi (páníčci od moji mamky Iny a taťky Archibalda) měla jsem velkou radost přivezli mi dobroty a protože bylo bláto, tak si odvezli moje stopy i domů, na oblečení. Takovou jsem měla radost.

 5.3.2009

Zatím se to tady všechno tvoří a vyvíjí, asi jako já.